Välkommen till Processkontroll GT

Växel 0303-72 61 00
service@pkgt.se
kontakt@pkgt.se
invoice@pkgt.se

Vallenvägen 5
444 60 STORA HÖGA

Service & Aftermarket

17_01824W Annika Carlsson

Annika Carlsson
Order/lager/reservdelar
0303-726112
annika.carlsson@pkgt.se

17_01717W Per Klockar

Per Klockar
Serviceingenjör Teknisk support
0303-726111
per.klockar@pkgt.se

Harald Freytag

Harald Freytag
Service och Marknad
0303-726104
harald.freytag@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Bengt Bergkvist
Servicetekniker
0303-726116
bengt.bergkvist@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Thomas Hurtig
Servicetekniker
0303-726115
thomas.hurtig@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Robert Myrberg
Servicetekniker
0303-72611617
robert.myrberg@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Jonny Torkelsson
Servicetekniker
0303-726118
jonny.torkelsson@pkgt.se

Projektledning

17_01875W Patrik Carlen

Patrik Carlén
Projektledare
0303-726121
patrik.carlen@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Mats Carlsson
Projektledare
0303-726109
mats.carlsson@pkgt.se

17_01802W Mats Hidfors

Mats Hidfors
Projektledare
0303-726106
mats.hidfors@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Jimmy Persson
Projektledare Flak
0303-726126
jimmy.persson@pkgt.se

Konstruktion och Automation

17_01706W Erik Danielsson

Erik Danielsson
Gruppledare el och automation
0303-726105
erik.danielsson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Magnus Christiansson
Konstruktör
0303-726113
magnus.christiansson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Anders Korn
Konstruktör
0303-726123
anders.korn@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Pär Ryberg
Konstruktör
0303-726124
pär.ryberg@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Jonas Thebrin
Konstruktör
0303-726108
jonas.thebrin@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Carl Theen
Konstruktör
0303-726122
carl.theen@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Henrik Ask
Produktutveckling
0303-726107
henrik.ask@pkgt.se

Mobila Gaslager - Nybyggnation och kontroller

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Fredrik Svanberg
Montageledare Flak
0303-726133
fredrik.svanberg@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Hans-Peter Karlsson
Inköp/Produktionsledning
0303-726140
hans-peter.karlsson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Ari Palola
Montör
0303-726119
ari.palola@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Ronny Larsson
Montör
0303-726136
ronny.larsson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Niklas Gustavson
Montör
0303-726130
niklas.gustavson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Roger Pettersson
Montör
0303-726137
roger.pettersson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Christian Jonsson
Montör
0303-726135
christian.jonsson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Lars Ottosson
Montör och flaskprovning
0303-726141
lars.ottosson@pkgt.se

Produktion & Installation

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Fredrik Andreasson
Verkstads/svetsansvarig
0303-726120
fredrik.andreasson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Ali Yunouz
Arbetsledare
0303-726131
ali.yunouz@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Jimmy Larsson
Arbetsledare
0303-726128
jimmy.larsson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Erik Eriksson
Montör
0303-726125
erik.eriksson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Rickard Olsson
Arbetsledare El
0303-726132
rickard.olsson@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Robin Söderlund Kalkemyr
Elmontör
0303-726127
robin.kalkemyr@pkgt.se

cropped-Symbol_PK_GT.jpg

Kim Karlsson
Elmontör
0303-726134
kim.karlsson@pkgt.se

Ledning

Porträtt 2034 1500x999

Johan Wideman
VD
0303-726101
johan.wideman@pkgt.se

17_01978W Torbjörn Karlsson

Torbjörn Karlsson
Anbud och teknikansvarig
0303-726102
torbjorn.karlsson@pkgt.se

17_01706W Erik Danielsson

Erik Danielsson
Gruppledare el och automation
0303-726105
erik.danielsson@pkgt.se

17_01692W Susanne Zetterberg

Susanne Zetterberg
HR ansv QA/MHB samordnare
0303-726129
susanne.zetterberg@pkgt.se

Harald Freytag

Harald Freytag
Service och Marknad
0303-726104
harald.freytag@pkgt.se

Marie Eriksson
Ekonomiansvarig
0303-726103
marie.eriksson@pkgt.se

17_01851W Dag Köhlquist

Dag Köhlqvist
Styrelseordförande
0303-798111
dag.kohlqvist@pkpid.se

Aktuellt

Fler nyheter

Avklarad 5-års garantibesiktning bussdepot Fredriksdal

Januari 2023
Vi avslutar projekt med godkända garantibesiktningar hela tiden … men denna vill vi ändå nämna då bussdepån Fredriksdal i Hammarbysjöstad blev ett extra fantastisk projekt med extrema krav på snabbfylllnig av biogasbussar.

God Jul och Gott Nytt År från oss alla till Er Alla

December 2022 Tack alla kunder, partners, branschkollegor och medarbetare som varit med om att ta många steg mot en grönare framtid under året!God Jul och Gott Nytt År önskar vi Er alla med årets julgåva till Cancerfonden! https://youtu.be/ojKq2eECgOw

Ny LBG tankstation i Norrköping med klimatsmart lösning för avkoket

November 2022
Driftsättning utav en ny LBG tankstation i Norrköping åt Svensk Biogas. Stationen står hos Alfredsson Transport och har en klimatsmart lösning för avkoket.

LBG förångning som tryckreglering i Örebros gasnät

Oktober 2022
Vi har byggt upp en ny tryckregleringsanläggning åt Örebro kommun där flytande biogas kan förångas som back-up och distribueras via det lokala gasnätet.

Att leverera en ”Usain Bolt dekomprimeringsanläggning” som står i startblocket året runt

Juni 2022
Innan sommaren driftsatte vi en ny dekomprimeringsanläggning åt Gasum i Nynäshamn som back-up lösning som med någon sekunds varsel kan starta med ett flöde på 4000 kg/h .

Ny leverans av högtrycksanläggning

Maj 2022
Under maj kunde vi driftsätta en ny kompressorstation i södra Sverige. Denna station kommer att ha möjlighet att komprimera fordonsgas till ett tryck av 600 bar och kommer att användas för långtidstest inom motorutveckling.